MA0402XR101J250
Meritek
型号:
MA0402XR101J250
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 100PF 25V X7R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 100 pF