MA0603CG1R5B160
Meritek
型号:
MA0603CG1R5B160
描述:
CAP CER 1.5PF 16V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mfr Meritek
Capacitance 1.5 pF