MA0603XF474K100
Meritek
型号:
MA0603XF474K100
描述:
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mfr Meritek
Capacitance 0.47 µF