MA0603YV563Z160
Meritek
型号:
MA0603YV563Z160
描述:
CAP CER 0.056UF 16V Y5V 0603
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mfr Meritek
Capacitance 0.056 µF