MA0805XR272K500
Meritek
型号:
MA0805XR272K500
描述:
CAP CER 2700PF 50V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Mfr Meritek
Capacitance 2700 pF