MA1206CG122K500
Meritek
型号:
MA1206CG122K500
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 1200 pF