首页 / 陶瓷电容器 / MA205A152FAA-BULK
minImg
MA205A152FAA-BULK
KYOCERA AVX
型号:
MA205A152FAA-BULK
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 1500PF 50V NP0 AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1500 pF