首页 / 陶瓷电容器 / MA405C104MAA-BULK
minImg
MA405C104MAA-BULK
KYOCERA AVX
型号:
MA405C104MAA-BULK
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.390" L (3.56mm x 9.91mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF