MA605A104KAA
KYOCERA AVX
型号:
MA605A104KAA
品牌:
KYOCERA AVX
描述:
CAP CER 0.1UF 50V NP0 AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.350" Dia x 0.690" L (8.89mm x 17.53mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Thickness (Max) -
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF