首页 / 陶瓷电容器 / MAAST063SB7151MFCA01
minImg
MAAST063SB7151MFCA01
Taiyo Yuden
型号:
MAAST063SB7151MFCA01
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 150PF 25V X7R 0201
库存 : 30000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MAAS
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 150 pF