MAD30US18B
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
MAD30US18B
描述:
AC/DC CONVERTER 18V 30W
Product Status Active
Efficiency 88%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.34" L x 1.36" W x 0.77" H (84.8mm x 34.5mm x 19.6mm)
Number of Outputs 1
Series MAD30 (30W)
Current - Output 1 1.67 A
Power (Watts) 30W