MAJ-60-00B
Amphenol NEXUS Technologies
型号:
MAJ-60-00B
描述:
CONN JACK MALE 10POS SOLDER CUP
库存 : 98
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Thermoplastic
Ingress Protection -
Voltage Rating 60V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 0.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Passivated
Shell Size - Insert -
Connector Type Jack, Male Pins
Mfr Amphenol NEXUS Technologies
Contact Material Brass
Features Ground
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 85°C