MAL203024221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL203024221E3
描述:
CAP ALUM 220UF 10V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +50%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.433" L (8.00mm x 11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 210 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.45Ohm @ 100Hz
Series 030 AS
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 730 mOhms