MAL203655221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL203655221E3
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.323" Dia (8.20mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 280 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 036 RSP
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 550 mOhms