MAL204836471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL204836471E3
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 440 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 048 RML
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 180 mOhms