MAL205017103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL205017103E3
描述:
CAP ALUM 10000UF 40V RADIAL
库存 : 169
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 40 V
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 4.9 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100Hz
Series 050 PED-PW
Package / Case Radial, Can - Solder Lug
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Bulk
Impedance 27 mOhms