MAL205651332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL205651332E3
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.17 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm @ 100Hz
Series 056 PSM-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 72 mOhms