MAL209327471E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL209327471E3
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.47 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 350mOhm @ 120Hz
Series 093 PMG-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 270 mOhms