MAL209354271E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL209354271E3
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.61 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 540mOhm @ 120Hz
Series 093 PMG-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 270 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 390 mOhms