MAL209536152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL209536152E3
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 6.7 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm @ 100Hz
Series 095 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 5 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 47 mOhms