MAL209617821E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL209617821E3
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 231mOhm @ 100Hz
Series 096 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 820 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 66 mOhms