MAL209678152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL209678152E3
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 385V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.346" (85.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Voltage - Rated 385 V
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 6.5 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 166mOhm @ 100Hz
Series 096 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - 5 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 43 mOhms