MAL210463222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL210463222E3
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.362" (110.80mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 250 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 7.3 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 54mOhm @ 100Hz
Series 104 PHL-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms