MAL210659682E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL210659682E3
描述:
CAP ALUM 6800UF 100V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.402" (111.80mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 12.1 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm @ 100Hz
Series 106 PED-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF
Package Bulk
Impedance 9 mOhms