MAL211826102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL211826102E3
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 760 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 375mOhm @ 100Hz
Series 118 AHT
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 280 mOhms