MAL212018681E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL212018681E3
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 63V AXIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.496" L (18.00mm x 38.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Series 120 ATC
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.72 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 49 mOhms