MAL212025222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL212025222E3
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V AXIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 48mOhm
Series 120 ATC
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.94 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 46 mOhms