MAL212625222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL212625222E3
描述:
CAP ALUM 2200UF 20% 16V AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 860 mA @ 100 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 125°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 115mOhm @ 100Hz
Series 126 ALX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.032 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Box
Impedance 61 mOhms