MAL213829151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL213829151E3
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 100V AXIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 550 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 780mOhm @ 100kHz
Series 138 AML
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 460 mOhms