MAL214235221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL214235221E3
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 142 RHS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 256.5 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF