MAL215658152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL215658152E3
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.13 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 128mOhm @ 100Hz
Series 156 PUM-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 68 mOhms