MAL215865123E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL215865123E3
描述:
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.91 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 59mOhm @ 100Hz
Series 158 PUL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 12000 µF
Package Bulk
Impedance 53 mOhms