MAL215939151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL215939151E3
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.05 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 890mOhm @ 100Hz
Series 159 PUL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Ripple Current @ High Frequency 1.47 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Bulk
Impedance 660 mOhms