MAL216065152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL216065152E3
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 160 RLA
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Bulk
Impedance 35 mOhms