MAL217058102E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL217058102E3
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.672 A @ 100 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 170 RVZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.2 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 40 mOhms