MAL219836271E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL219836271E3
描述:
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.95 A @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 354mOhm @ 100Hz
Series 198 PHR-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 270 µF
Package Bulk
Impedance 263 mOhms