MAL225051332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL225051332E3
描述:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Audio, Automotive
Height - Seated (Max) 1.673" (42.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.432 A @ 100 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 250 RMI-V
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.2 A @ 100 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Box
Impedance 24 mOhms