MAL250054122E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL250054122E3
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 420V SCREW
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.535" (89.80mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.874" (22.20mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 1.969" Dia (50.00mm)
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 12.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 90mOhm @ 120Hz
Series 500 PGP-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 65 mOhms