MAL250117682E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MAL250117682E3
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.780" (146.80mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.252" (31.80mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Ripple Current @ Low Frequency 17.9 A @ 100 Hz
Size / Dimension 3.008" Dia (76.40mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 27mOhm @ 100Hz
Series 501 PGM-ST
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 26.85 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF
Package Box
Impedance 20 mOhms