首页 / 铝电解电容器 / MALIEYN07AB468H42K
minImg
MALIEYN07AB468H42K
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MALIEYN07AB468H42K
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 4.76 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 56mOhm @ 120Hz
Series EYN
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 6800 µF