MAPLAD18KP90A
Microchip Technology
型号:
MAPLAD18KP90A
封装:
PLAD
描述:
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1169A (1.169kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 10V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 15.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9V