首页 / TVS 二极管 / MAPLAD36KP260CA
minImg
MAPLAD36KP260CA
Microchip Technology
型号:
MAPLAD36KP260CA
描述:
TVS DIODE 260VWM 419VC PLAD
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 86A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 289V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 419V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V