首页 / TVS 二极管 / MAPLAD36KP33AE3
minImg
MAPLAD36KP33AE3
Microchip Technology
型号:
MAPLAD36KP33AE3
描述:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 676A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 36000W (36kW)
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V