MART100KP78A
MDE Semiconductor Inc
型号:
MART100KP78A
封装:
P600
描述:
TVS DIODE UP 78VRWM 153.0VC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 655A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 87.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series MART100KP
Type Zener
Package / Case P600, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 153V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V