Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1144AEAP+
封装:
20-SSOP
批次:
-
描述:
IC ADC 14BIT 150KSPS 20-SSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$15.238
$15.238
10
$14.00775
$140.0775
25
$13.4273
$335.6825
100
$11.83054
$1183.054
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Type | Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | 3.135V ~ 3.465V |
| Architecture | SAR |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | S/H-ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 3.135V ~ 3.465V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Reference Type | External |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 14 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 150k |
| Base Product Number | MAX1144 |