Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX11603EEE+
封装:
16-QSOP
批次:
-
描述:
IC ADC 8BIT SAR 16QSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.99
$3.99
10
$3.58625
$35.8625
25
$3.39036
$84.759
100
$2.938255
$293.8255
250
$2.787566
$696.8915
500
$2.501255
$1250.6275
1000
$2.260183
$2260.183
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Type | Pseudo-Differential, Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| Architecture | SAR |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Data Interface | I²C |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 4, 8 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 188k |
| Base Product Number | MAX11603 |