Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1204AEAP+
封装:
20-SSOP
批次:
-
描述:
IC ADC 10BIT SAR 20SSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.924
$18.924
10
$17.4553
$174.553
25
$16.67022
$416.7555
100
$14.905215
$1490.5215
250
$14.5635
$3640.875
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | ±5V, 5V |
| Architecture | SAR |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | ±5V, 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Reference Type | External, Internal |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Series | - |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Number of Inputs | 4, 8 |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Features | - |
| Number of Bits | 10 |
| Package | Tube |
| Sampling Rate (Per Second) | 133k |
| Base Product Number | MAX1204 |