Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1673ESA+T
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC REG CHARGE PUMP ADJ 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.415
$5.415
10
$4.864
$48.64
25
$4.59838
$114.9595
100
$3.98525
$398.525
250
$3.780924
$945.231
500
$3.392602
$1696.301
1000
$3.03525
$3035.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Current - Output | 125mA |
| Output Configuration | Negative |
| Topology | Charge Pump |
| Voltage - Output (Max) | -5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency - Switching | 350kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -1.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MAX1673 |