MAX1734EUK18+TG104
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1734EUK18+TG104
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG BUCK 1.8V 250MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 5.5V
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SC-74A, SOT-753
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V