Analog Devices Inc./Maxim Integrated
型号:
MAX1771EVKIT-SO
封装:
-
批次:
-
描述:
EVAL BOARD FOR MAX1771
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$39.596
$39.596
请发送询价,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Up |
| Current - Output | 500mA |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Regulator Topology | Boost |
| Frequency - Switching | 300kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 12V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Utilized IC / Part | MAX1771 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 5V |
| Base Product Number | MAX1771 |